Kınık'ta Halk Eğitim Kursları Sergisi Ve Kermes Düzenlendi

Kınık Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri ve kursiyerleri tarafından Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Dikiş-Nakış kurslarının sergi açılışı düzenlendi.

kinik yerel
Kınık'ta Halk Eğitim Kursları Sergisi Ve Kermes Düzenlendi

Kınık Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri ve kursiyerleri tarafından Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Dikiş-Nakış kurslarının sergi açılışı düzenlendi. Kınık Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü yılsonu kermeslerine büyük ilgi oldu.


El işi göz nuru yaptıkları eserleri sergiye sunan kursiyerlerin eserleri, hemen hemen her kesimden ilgi gördü. Düzenlenen sergilerde üretilen ürünlerin sergilenmesinin yanında halk oyunları gösterileri ve yemek ikramı da yapıldı. Kınık Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fatih Sakin “Kınık Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün 2022-2023 yılı yıl sonu sergisi kapsamında son aktivitemiz olan kermesimizi gerçekleştiriyoruz. Bu kermes el emeği göz nurudur. Kermesimizin geliri kurumumuzun eksikliklerinin giderilmesi için kullanılacaktır. Amacı ise kursiyerlerimizin Kınık halkı ile kaynaşması amaçlıdır. Kermesimize ilgi gösteren herkese çok teşekkür ediyor, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.


Cumalı, Hamzahocalı, Mustaklar, Köseler, Sucahlı, Yayakent, Işıklar, Poyracık ve Kınık’ta düzenlenen kermeslere Kınık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fatih Sakin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Derelioğlu, İlçe Gençlik Spor Müdürü Mustafa Çelik, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, çok sayıda kursiyer ve vatandaş katıldı.


Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer kermeslerde kurulan sergileri tek tek gezerek, Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri ve kursiyerlerine vermiş oldukları emeklerden dolayı teşekkür edip kolaylıklar diledi.

https://www.kuzeyinsesi.net Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 13.06.2024 05:57:13. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: Kınık'ta Halk Eğitim Kursları Sergisi Ve Kermes Düzenlendi Son dakika Kınık haberleri, Kınık son dakika haber, Kınık son dakika, son dakika Kınık, Kınık haber sayfamızda Kınık haberleri okuyabilir, Kınık son dakika haberleri ve güncel Kınık gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Yerel Haberler