Dokuz Eylül Rotary Maraton İzmir'de depremzedeler için koştu

Dokuz Eylül Rotary Kulübü, bu yıl Maraton İzmir'de depremzedeler için koştu. Adım Adım organizasyonu ile bağış toplayan Dokuz Eylül Rotary Kulübü üyeleri, depremden etkilenen gençler ve çocukların eğitim giderlerine destek olacaklar.

izmir spor
Dokuz Eylül Rotary Maraton İzmir'de depremzedeler için koştu

Dokuz Eylül Rotary Kulübü, bu yıl Maraton İzmir’de depremzedeler için koştu. Adım Adım organizasyonu ile bağış toplayan Dokuz Eylül Rotary Kulübü üyeleri, depremden etkilenen gençler ve çocukların eğitim giderlerine destek olacaklar. 

Dokuz Eylül Rotary Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Tiyanşan, 50 binin üzerinde insanın hayatını kaybettiği Kahramanmaraş Depremi’nin yaralarının sarılması için tüm Türkiye’nin seferber olduğunu ifade ederek Dokuz Eylül Rotary Kulübü olarak depremden etkilenen çocuklar ve gençlerin eğitim giderleri için bağış kampanyası başlattıklarını söyledi. 

Adımlar depremzede gençler için

Hepimizi derinden etkileyen depremin özellikle çocukların ve gençlerin hayatlarında derin travmalar yarattığını söyleyen Dokuz Eylül Rotary Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Tiyanşan,  “Biz de bu izleri silme konusunda eğitimlerine destek olarak yanlarında olduğumuzu hissetmelerini istiyoruz. Hedefimiz maddi ve manevi olarak yıkılan ailelerin en azından eğitim giderleri konusundaki yüklerini azaltmak. Maraton İzmir’de attığımız her adımımız depremzede çocukların eğitimi için olacak” dedi.

Onlarca gence burs hedefi 

Bu projeye Sesini Duydum Yanındayım Projesi adını verdiklerini ve her 4 bin 500 lira ile bir öğrencinin bir yıl boyunca burs miktarını karşılayacaklarını söyleyen Tiyanşan, “40 koşucu ilet Maraton İzmir’e katıldık. Üyelerimiz koşuya büyük ilgi gösterdi. 20 Mayıs’a kadar devam edecek olan bağış kampanyası ile onlarca gencimize burs imkanı sağlamak istiyoruz.  Hedefimize duyarlı üyelerimizle kısa sürede ulaşacağımızı düşünüyorum. Bizi desteklemek, depremzede çocukların eğitimine meşale olmak isterseniz https://ipk.adimadim.org/project/index?id=80136 adresinden bir koşucumuzun kampanyasına bağışta bulunabilirsiniz” diye konuştu. 

https://www.kuzeyinsesi.net Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 12.07.2024 20:34:12. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: Dokuz Eylül Rotary Maraton İzmir'de depremzedeler için koştu Son dakika izmir haberleri, izmir son dakika haber, izmir son dakika, son dakika izmir, izmir haber sayfamızda izmir haberleri okuyabilir, izmir son dakika haberleri ve güncel izmir gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Yerel Haberler