GÜÇ: KÖYLERE ÖZEL HİZMET MODELİ OLUŞTURACAĞIZ

Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, köy ziyaretlerine devam ederek projelerini anlatıyor.

genel siyaset
GÜÇ: KÖYLERE ÖZEL HİZMET MODELİ OLUŞTURACAĞIZ

Sosyal projeleriyle beğeni toplayan gittiği her yerde ilgiyle karşılanan Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç Horozgediği Köyü’nde de projelerini anlatmaya devam etti.

 

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç ‘’Bizim projelerimiz halkımızın istek öneri ve ihtiyaçlarından oluşturuldu. Elbette ki bunlarla sınırlı değil. Geleceğin değişen koşullarına, halkımızın ihtiyaçlarına göre güncellenecek.

Benim sözüm geçmişimdir. Nerede neye ihtiyaç varsa çözeceğiz ancak tutamayacağımız sözleri de sadece gündem olsun diye vermeyeceğiz. Çünkü  sözümü tutamazsam bir daha bu köye gelemem, gelip de sizin yüzünüze bakamam’’ dedi.

 

Köylere özel projelerin yanında  özel hizmet modeli oluşturacaklarını belirten CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç ‘’Köylerimizin sorunlarını anında çözmek istiyoruz. Bunun için birbirine yakın köyler için o bölgede küçük hizmet birimleri oluşturacağız. Çünkü buraya 15-20 kilometreden araç, kepçe, personel gelmesi ve geri dönmesi zaman kaybı ve ekstra maliyet demek. Örneğin Şehit Kemal köyleri, Bozköy, Çakmaklı, Horozgediği için bir birim oluşturacağız. Mümkünse personeli de bu köylerden olacak.  Bu şekilde köylerde oluşacak sorunlara anında müdahale edilecek ya da oluşması muhtemel sorunların önüne geçilecek’’ dedi.

 

HEM YENİLENECEK HEM DE GENİŞLEYECEK

 

Birçok vatandaşımızın yaşamını yitirdiği Yeni Foça yolunun yenileceğinin sözünü veren CHP Aliağa Adayı Güç, ilgili yolun daha önce karayollarına ait olduğunu ancak çevre yolunun yapılmasıyla statüsünün değiştiğini ve büyükşehir belediyesine devredildiğini belirtti. 

Güç ‘’Yolun şu anki hali çok sıkıntılı. Yoğun trafiğin yanında kullanışlı olmaması nedeniyle de çok büyük tehlike arz ediyor. İlgili yol kısa süre önce büyükşehir belediyemize devredildi. Gerekli alt yapı çalışmaları başladı. Öncelikle İZSU yol civarında kanal çalışması yapacak alt yapısı tamamlanacak ve sonrasında mevcut halinden daha geniş olarak çift şeritli olarak yapılacak’’ diye konuştu.

 

‘’HALKIMIZIN YAŞADIĞI EKONOMİK KRİZİ HAFİFLETEBİLİRİZ’’

 

Ekonomik krizin her geçen gün derinleştiğini belirten Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç ‘’Halkımız geçim derdi çekiyor. Bu krizi ancak Aliağa Belediyesi’nin zenginliğinden faydalanarak hafifletebiliriz. Ev fiyatları çok yüksek, kiralar da aynı şekilde, kentsel dönüşüm modeliyle ya da uygun fiyatlarla vatandaşlarımızı konut sahibi yapabiliriz. Halkımıza ucuz ekmek üretebiliriz. Halk lokantası ile ihtiyacı olanlara ücretsiz ya da uygun fiyatlı yemek verebiliriz. Gençlerimize ücretsiz düğün salonu sağlayabiliriz. Kreş açarak dar gelirli ailelerin çocuklarının kreşe gitmesini sağlayabiliriz. Bu ve buna benzer birçok projeyi hayata geçirerek halkımızın yaşadığı ekonomik krizi hafifletebiliriz’’ dedi.   

https://www.kuzeyinsesi.net Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 12.07.2024 21:06:07. #1.11

#ŞU AN BURADASINIZ: GÜÇ: KÖYLERE ÖZEL HİZMET MODELİ OLUŞTURACAĞIZ Son dakika genel haberleri, genel son dakika haber, genel son dakika, son dakika genel, genel haber sayfamızda genel haberleri okuyabilir, genel son dakika haberleri ve güncel genel gelişmelerini görebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Yerel Haberler