22 Ocak 2021 , Cuma
SESSİZLERİN SESİ, GERÇEĞİN GAZETESİ

KÜRŞAT KAPLAN'IN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

30 Aralık 2020Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar tarafından darp edildiği iddiasıyla şikayetçi olan Belediye Meclisi eski üyesi Fatih Kürşat Kaplan’ın avukatı Çiğdem Armutlu, müvekkili adına bir açıklama yayınladı.

Acar’ın darp iddiasından iki gün sonra Aliağa Devlet Hastanesi’nden aldığı raporla ilgili çıkan haberlerin doğru olduğunu belirten Armutlu, sosyal medyada Kaplan’ın şikayetinden vazgeçtiği ve dosyanın kapandığı ile ilgili paylaşımların gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Açıklamada şöyle denildi:

“Bilindiği üzere, 28.11.2020 tarihinde Aliağa belediye Başkanı Serkan ACAR ve Müvekkil Fatih Kürşat KAPLAN arasında meydana gelen darp olayı sebebiyle, Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan dosya üzerinden soruşturma işlemleri devam etmektedir.

 Bugün (30.12.2020) Gazeteci Yazar İsmail SAYMAZ tarafından kaleme alınan haberle ilgili olarak, gerek Soruşturmanın Gizliliği konusundaki hassasiyetimiz, gerekse soruşturma işlemlerinin devam etmekte olması  sebebiyle haber kaynağının tarafımız olmadığını;  ancak haber içeriğinin doğru olduğunu belirtmek istiyoruz. Ancak bu haberin yayınlanmasının ardından, bazı Sosyal Medya hesaplarında, Müvekkilim Fatih Kürşat KAPLAN’ ın şikayetinden vazgeçtiğine ve dosyanın kapandığına dair gerçek dışı paylaşımlar yapıldığını haber almış bulunuyoruz. Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı  tarafından yürütülen soruşturma dosyasının ciddiyetine halel getirecek nitelikteki bu tarz manipülatif paylaşımların kesinlikle doğru olmadığını, MÜVEKKİL FATİH KÜRŞAT KAPLAN’ IN  ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇMEDİĞİNİ  VE HUKUK MÜCADELESİNİ SONUNA KADAR SÜRDÜRME KARARLILIĞINDA OLDUĞUNU müvekkilimiz adına Kamuyona saygıyla duyuruyoruz.”


WhatsApp
Telegram