3 Aralık 2020 , Perşembe
SESSİZLERİN SESİ, GERÇEĞİN GAZETESİ

KINIK'TA 29 EKİM COŞKUSU 

30 Ekim 2020İzmir’in Kınık ilçesinde Cumhuriyetin 97.yıl dönümü törenlerle kutlandı. İlk tören 28 Ekim Çarşamba günü Saat 13.00’da Kınık Atatürk Anıtına çelenk koyarak başladı. Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının çelenklerinin  konulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören sona erdi.
29 Ekim Perşembe günü Saat 11.00’da Hükümet Konağı önünde kutlama programı yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kınık Kaymakamı Erol Türkmen ile Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer törene katılan öğrenci ve halkın bayramını kutladı. Kınık Kaymakamı Erol Türkmen’in günün önlem ve anlamını belirten konuşmasının ardından Cumhuriyet Bayramı ile ilgili şiirler okundu.  Halk Oyunları gösterisinin sunulmasının ardından Cumhuriyet Bayramı ile ilgili okullar arasında düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere  ödülleri ilçe protokolü tarafından verilerek tören sona erdi.
Saat 19.30’da Hükümet Konağı önünde Kınık Halk Eğitim Merkezi  Kınık Halk Korosu tarafından Bir Başkadır Memleketim ve İzmir Marşı seslendirildi. Konserin ardından ilçe protokolü koro ile birlikte saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşımızı okudu. Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer Cumhuriyet Bayramı için özel olarak süslenen üstü açık ve Türkiyem ,İzmir Marşı Canım Türkiyem marşlarının çalındığı araca binerek Kınık merkezi ile Poyracık ve Yaylakent Mahallelerinin caddelerinde tur atarak balkon ve pencerelere çıkan vatandaşları selamladı, halka Türk Bayrağı, dezenfektan; çocuklara ise satranç takımı dağıttı.


WhatsApp
Telegram