30 Ekim 2020 , Cuma
SESSİZLERİN SESİ, GERÇEĞİN GAZETESİ

FOÇALI MİNİK KEREM’ E ÇEVRE ÖDÜLÜ

18 Eylül 2020İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 1998’den bu yana her yıl çevre haftasında düzenlenen Atık Pillerin Toplanması Kampanyası sonuçlandı. Küresel salgın nedeniyle bu yıl ödül töreni yapılmadı ve kazananlara ödüller Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaştırıldı.
İlçe belediyeleri tarafından toplanan atık piller “çocuklar”, “Gençler”, “Yetişkinler”, “Anaokulları”, “Muhtarlıklar”, “İlçe Belediyeleri”, “Bizim Ev Aile çocuk Gençlik Destek Merkezi” olmak üzere yedi kategoride değerlendirildi.

Kaan ve Kerem Çağatay Yüksel kardeşler ” Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakabilmek ve ekonomimize destek olmak için pillerin toplanması konusunda farkındalık sağlayarak 191 kilo atık pil topladık “. Topladıkları atık pil miktarına göre çocuklar kategorisinde dereceye girerek teşvik ödülü olarak dizüstü bilgisayar kazandı.

Anne İlgin Yüksel ” Atık pillerin geri dönüşüme katılması çevremiz ve geleceğimiz için büyük önem arz etmektedir. Yoğun ilgi ve ilk üç derece arasında az kilo farkı olmasına rağmen Kerem Çağatay Yüksel adına Büyükşehir Belediyesi personelinden birincilik teşvik ödülü aldığımız için mutluyuz. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ ne ve personeline teşekkür ederiz. ”


WhatsApp
Telegram


X