20 Eylül 2020 , Pazar
SESSİZLERİN SESİ, GERÇEĞİN GAZETESİ

SEVMEDİK BU YILI!

24 Temmuz 2020Selin Işıl

2020’yi sevmediğimiz doğrudur. Oysa ne büyük umutlarla başlamıştık 2019′ u 2020′ ye bağlayan saatlere.

Her birimiz nakış gibi işlercesine iyi temennilerden oluşan dileklerini sunmuştu bir diğerine. Işıl ışıl yanan umut toplarına çevirmiştik gönlümüzden geçenleri.

Kimi daha çok para kazanacağını düşünmüştü, kimi daha iyi bir iş bulacağını…Kimi evleneceğini düşünürken de kimileri ayrılacağının verdiği sevinci hayal etmişti…

Bazılarımız ev, şehir hatta ülke değiştirmeyi umut ederken, bazılarımız eğitimini en doğru şekilde alıp başarılı olmanın düşlerini kurarak dileklerde bulunmuştu.

Say say bitmeyecek olan hayal dünyamızdaki isteklerimizi dualara dökmüştük, 2020′ ye girerken.

Ve nihayetinde bu senenin yedinci ayını sürdüğümüz şu günlerde “hayaller ve hayatlar” arasındaki en acımasız gerçekleri yaşadığımızı anladık.

Bırakın, dileklerimizin gerçeğe dönüşmesini, ucundan kenarından bile geçemedik düşlerimizin!

Bir pandemi canavarına kurban etmek zorunda kaldık hayal dünyalarımızı!

Bunları temmuz sıcağında tatlı canlarınızı sıkmak için durup dururken yazmışlığım falan yok!
Kiminle sohbet etsem ortaya çıkan sonuç bu oldu. Kimse sevemedi 2020’yi…Hatta dileklerinden gerçekleşenler olduysa da onlar da genelin verdiği atmosfere kendini kaptırarak, ağız dolusu gülemediler…Heyecanlarını, coşkularını paylaşamadılar bile hakkınca.

Sizin anlayacağınız; sevinçler, mutluluklar, heyecanlar havada asılı kaldı! Hiçbir duyguyu dolu dolu yaşayamadık. Biz ne kadar mutlu olsak da yanımızdaki, çevremizdeki, dibimizdeki insanların yaşadığı hüznü yok sayamadık.

Tabii bütün bunları insan gibi insan ruhu taşıyıp da başkalarının kederinden etkilenenler için söylüyorum. ” Dünya yansa umurumda değil!” diyenler için değil. O yapıdaki insanlar için zaten önemsiz görünen hisler bunlar.

Hal böyleyken, uzmanların son günlerde sıkça söyledikleri eylül ve ekim aylarında gelecek yeni dalganın ayak sesleriyle şimdiden kasıldıkça kasıldık.

Hafızalarımız halen bu kışın izlerini tam olarak atamamışken, “yeniden ve bir kez daha mı aynı kaosu yaşayacağız pandeminin göbeğinde?” sözcükleri istemeden de olsa dillerden dökülmeye başladı.

Velhasıl; biz seni sevmedik 2020! Bireysel mutluluklar yaşayanlarımız bile, eş- dostun üzüntüleriyle üzüldükleri için inan, onlar dahi sevemedi seni!

Sevgili 2020!
Yaşama dair umutlarımızı daha fazla çalıp çırpmadan, usulca ve sessizce bu şekilde çıkıp git! Hatta giderken kapıyı da sıkıca ört ki, senden esinlenip de senin sunduklarını sunmaya yeltenmesin 2021 bizlere!

Umut dolu olsun yarınlarınız…

Esen kalın.

WhatsApp
Telegram

Yazarın Tüm Yazıları
EVLERE ŞENLİK YARIŞMA!18 Eylül 2020
KUSURLARINIZA BAKIN!4 Eylül 2020
ŞANI BÜYÜK BAYRAMIMIZ 29 Ağustos 2020
ENERJİMİZİ SÖMÜRENLER!21 Ağustos 2020
BİZİM KÖY!7 Ağustos 2020
SEVMEDİK BU YILI!24 Temmuz 2020
ACIYA TUTUNMAK!10 Temmuz 2020
İYİ MİYİZ?26 Haziran 2020
NELER ÖĞRENDİK?12 Haziran 2020
YENİ DÜZENE YENİ BAYRAM!29 Mayıs 2020


X