4 Temmuz 2020 , Cumartesi
SESSİZLERİN SESİ, GERÇEĞİN GAZETESİ

Mahmut Koç "KIDEM TAZMİNATINA MÜDAHALE EDİYORSUNUZ"

24 Haziran 2020Saadet Partisi Aliağa İlçe Başkanı Mahmut Koç, çalışanların kıdem tazminatı hakkına müdahalesi konusunda açıklamalarda bulundu.

KOÇ, çalışma hayatında emeklilik konusunda yapılacak en büyük hatalardan biri olacağını ifade ederek, hükümete “Siz, kıdem tazminatına niye müdahale ediyorsunuz?” diye sordu.

Kıdem tazminatlarının hükümetin eline verilmesi halinde çarçur edileceğini dile getiren Koç, “Bu kesin. Şimdiye kadar hep böyle olmuştur. Hükümet de bunun hesabını veremediği için, bu konu gündeme getirildiği zaman hemen kaçamak yollar arıyor” dedi.

Hükümetin kıdem tazminatı konusundaki tavrının doğru bir yaklaşım olmadığını, buna karşı çıkacaklarını vurgulayan Saadet partisi Aliağa İlçe Başkanı Koç, şu değerlendirmede bulundu:

“Başka fonlar oluştursunlar. Biz bunu söyledik. Aslında, birtakım fonları oluşturuyorlar mı bilmiyorum ama Merkez Bankası, konu kamuoyuna açıklanmadan birçok imkânlar hazırlıyor kanaati var şimdi. Yani biz, şöyle bir şey demiştik: Bu pandemi meselesi başlayıp, fabrikalar kapatılmaya, iş yerleri tatile girdi, esnaf kepenk kapattı, milyonlarca insan, bazılarının maaşları ödenmiş olsa bile işsiz kaldı. O dönemde dedik ki, ‘Bakın burada zaten 4,5 milyon işsiz var. Bunun yanında, çalıştığı halde karnını doyuramayacak kadar düşük ücret alanlar var. Şimdi tarım işçileri var; ayda bin lira, bin beş yüz lira para geçiyor ellerine. Hem de öyle normal çalışma gibi değil. Günde 10 saat, 7 gün çalışıyor. Ağır çalışıyor. Bu olmaz ki. Onun için iktidarın başka bir maksatla bu fonnlara müdahale etmesi kesinlikle yanlıştır, doğru değildir, haksızlıktır.”


WhatsApp
Telegram