4 Temmuz 2020 , Cumartesi
SESSİZLERİN SESİ, GERÇEĞİN GAZETESİ

"Aliağamızın huzuruna sıkılan kurşunun takipçisi olacağız"

24 Haziran 2020Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Başkanlığı, geçtiğimiz hafta Aliağa gündemine oturan ‘Aliağa Belediyesi’nin dünyada işçi haklarını ihlal eden ilk 50 kurum arasında yer alması’ ve CHP İl Delegesi Ertekin Gültekin’in vurulmasıyla ilgili ortaya çıkan ses kaydı konusunda açıklamalarda bulundu.

Aliağalıları yakından ilgilendiren bu konuların takipçisi olacakları belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“6 yıldan bu yana işçiye her türlü baskıyı sürgünü reva gören Aliağa Belediyesi işçi haklarını ihlal eden dünyadaki ilk 50 Kurum arasında yer alarak büyük bir başarıya imza atmış tır. Yönetememe beceriksizliğini işçiye emekçiye fatura eden bunu da ‘Beni halk seçti, istediğimi sürerim, istediğimi atarım’ diyerek savunabilen anlayışın neticesini halkımızın ve kamuoyunun taktirine bırakıyoruz.

Aliağa belediyesinin yıllarca yükünü kahrını çeken, belediyenin kentin hafızası olmuş emekçiler işten atılmış, emek ve emekçi kenti Aliağa yangın yerine dönmüştür. Birçoğu siyasi gerekçe ile ekmeksiz kalan işçilerin yerine dışarıdan kişiler getirilerek işe alınmış ve kente yabancı bir belediye oluşturulmuştur.

Birkaç gün önce ulusal basına düşen haber olan ses kayıtları ise ayrı bir skandal niteliğindedir. Aliağa İşçi ve Emekçi kenti olmasının yanı sıra barış ve HUZUR’ un kenti olma özelliğini öteden beri sürdürmeyi başarmış bir kenttir.

Ses kayıtlarından anlaşılan o ki koltuk hırsı olanlar eleştirilmeyi dahi kabul edememişlerdir. Sadece eleştirdiği için bir insanın arkasından kurşun sıkılması nasıl kabul edilebilir? Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır? Amaç nedir? Kimseyi konuşturmamak mıdır? Ya da eleştirecek olanlara gözdağı mı?  Unutulmamalıdır ki ülkemizde en acımasız eleştiriler her zaman siyasilere karşı yapılır ancak varsa hak ihlali hukuk gereğini yapar. Yoksa Türk Hukuku’na güveniniz mi yoktur ki ihkak-ı hak peşindesiniz.

Sükunetle bekledik, olayın duyulmasının üzerinden 5 tam gün geçti. Buna karşın başroldeki kişi Aliağa Belediye Başkanına yakın olmasına rağmen tek bir satır açıklama yapılmadı. Biz hiçbir şey olmamış gibi davranılmasını kabul edilemez buluyoruz ve bunun taktirini Kamuoyuna bırakıyoruz.  Biz Aliağamızın huzuruna sıkılan kurşunun takipçisi olacağız.”


WhatsApp
Telegram